71696

1-3 dny

109 900 Kč s DPH

Teleskop Meade 12" LX90-ACF  - průměr 305mm, ohnisková délka 3048mm, relativní apertura f/10.

Velmi kvalitně zpracovaný sofistikovaný teleskop určený pro náročné pozorovatele.

Hvězdářský dalekohled s objektivem o průměru 305mm a ohniskovou délkou 3048mm umístěný na vidlicové montáži s vestavěnými motory a naváděcím systémem Audiostar s GPS přijímačem a funkcí automatického vyhledávání objektů GoTo.

Optický systém dává velmi ostrý a kontrastní obraz. Teleskop je ideální pro detailní pozorování i fotografování Měsíce, planet, mlhovin, galaxií a hvězdokup. 

Speciláně navržený optický systém ACF (Advance Coma Free) dává ostrý obraz bez komatické vady a zkreslení v okrajích zorného pole. Sada obsahuje okulár Meade S/4000 Plössl 26mm, s nímž dosáhnete zvětšení 117x.

Optický systém ACF

Optický systém Meade ACF (Advanced Coma-Free) kombinuje výhody teleskopů Schmidt-Cassegrain a velmi nákladných optických systémů Ritchey-Chretien používaných u teleskopů na většině světových astronomických observatořích. Obraz nemá komatickou vadu a zkreslení v okrajích zorného pole.Průměr hlavního zrcadla je mírně větší než vstupní apertura, což umožní plně využít celou šířku zorného pole.

Antireflexní vrstvy UHTC

Speciální a velmi kvalitní antireflexní vrstvy UHTC (Ultra High Transmission Coating) výrazně zlepšují jas a kontrast obrazu.

Vidlicová motorizovaná montáž s GPS

Tubus dalekohledu je umístěný ve velmi pevné a stabilní vidlicové montáži. Ramena montáže obsahují ocelová kuličková ložiska, díky nimž je otáčení teleskopu velmi přesné. Jemné posuvy tubusu můžete ovládat pomocí vestavěných DC servomotorů řízených z ovladače AudioStar.

Funkce Smart Drive s permanentní korekcí periodické chyby montáže (PPEC)zvyšuje přesnost sledování objektu a tím snižuje počet nutných zásahů do navádění dalekohledu během fotografování s delším expozičním časem.  Funkce je dostupná v obou osách, v rovníkovém i polárním režimu.

Teleskop je schopný rychlého natáčení z jednoho konce oblohy na druhý rychlostmi od 1°/s do 6,5°/s. Pro centrování a mikroposuvy je možné volit z rychlostí, které jsou 0,01x-1x násobky siderické rychlosti po 1/100 krocích.

Sledovací rychlosti: RA a Dec:1x, 2x, 8x, 16x, 64x, 128x siderický a 1,5°/sec., 3°/sec., 6,5°/sec.

Přesnost navádění: 1,5 arcmin

Montáž má aretace v obou osách, po jejichž povolení je možné natáčet telskop manuálně bez potřeby napájení.

Montáž s teleskopem je umístěná na pevném stabilním ocelovém stativu s měnitelnou výškou 760–1280mm.

GPS přijímač pro přesné určení polohy

Teleskop má zabudovaný 16-kanálový GPS přijímač Sony pro přesné nastavení času a polohy místa pozorování. Z tohoto pohledu není potřeba zadávat žádné další údaje, vše je nastaveno pomocí GPS přijímače.

Ruční ovladač AudioStar s více než 30.000 objekty v databázi s anglicky namluvenou nápovědou s možností aktualizace přes internet.

Hledáček 8x50

Velký optický hledáček 8x50mm se širokým zorným polem pro rychlé a pohodlné vyhledávání objektů.

Napájení

Napájení je řešeno pomocí 8ks baterií typ C (nejsou součástí) nebo pomocí síťového adapteru 12V/5A (není součástí).

Parametry:

 • Průměr: 305mm

 • Ohnisková délka: 3048mm

 • Aperturní poměr: f/10

 • UHTC antireflexní vrstvy
 • Teoretická rozlišovací schopnost: 0,38 arcsec.

 • Sekundární zrcátko: průměr 102mm, 33,4%
 • Výstup pro okuláry: v základu je 31,7mm (1,25") - možné dokoupit 2" adapter.

 • Hmotnost tubus: 27,2kg

 • Celková hmotnost: 35,8kg

 • Přepravní celková hmotnost 48,58kg

 • Dodávaný ve dvou kartonových boxech

 • Rozměry přepravních kartonů 970x690x570mm, 940x290x310mm

Balení obsahuje:  optický tubus, vidlicová montáž, masivní ocelový stativ, diagonální hranol s 1,25" (31,7mm) výstupem, okulár Plössl 26mm, optický hledáček 8x50mm, ruční ovladač AudioStar, GPS přijímač, Meade AutoStar Suite Astronomer Edition Softwer pro P

Názor uživatele:  velmi kvalitě zpracovaný dalekohled vybavený sofistikovaným naváděcím systémem s GPS přijímačem. Vynikající pro pozorování detailů na Měsíčním povrchu, planet a deep sky objektů. Skvělý pro vizuální pozorování a fotografování Měsíce nebo planet. Pro fotografování deep sky objektů delšími expozicemi je potřeba dokoupit paralaktický klín pro nastavení sklonu polární osy nebo derotátor zorného pole. Ostření je pouze jednostupňové, ale dostačuje.
Typ objektivu
Advance Coma Freee
Průměr objektivu
305mm (12")
Ohnisková délka
3048mm
Relativní apertura
f/10
Hledáček
Optický 8x50mm
Okuláry v sadě
SP 26mm (31,7mm)
Průměr okuláru
31,7mm (1,25")
Ostření teleskopu
Vnitřní
Montáž
Azimutální GoTo
Motory
Součástí jsou motory v obou osách (RA i DEC)
Navádění GoTo
Je součástí sady, AudioStar
Stativ
Ocelový - pochromovaný, stavitelná výška

Kontaktujte nás!